Hírek

Elérhetőségek

Cegléd Város Sportjáért Díj

Cegléd Város Önkormányzata évente 2 személy részére bármely ceglédi polgár, illetve közösség a rendelet melléklete szerinti adatlapon január 15-ig benyújtott javaslata szerint Cegléd Város Sportjáért Díjat adományozhat a Cegléd Város Önkormányzatának 38/2003. (XII. 31.) Ök. rendelete alapján.


Eddig díjazottak

2023. évi díjazottak

Nagy Károly kézilabda edző

Cegléden a legnépszerűbb sportnak, a kézilabdának évtizedek óta jeles alakja, aki játékosként, edzőként is a legmagasabb szintet képviselte, képviseli. Versenyzőként NB I-es és NB I/B-s csapatokat erősített. A csapat az NB I-ben az 5. helyen végzett, a Magyar Kupában a 3. helyet szerezte meg. Versenyzői és eddigi edzői pályafutása alatt 27 évet dolgozott ceglédi színekben. Jelenleg is ő irányítja a Ceglédi Kézilabda Klub SE szakmai munkáját.

Nagy Károly 1975-ben került be a Közgép NB II-es kézilabdacsapatába és az országos ifjúsági válogatottba. Néhány év múlva már NB I/B-s és NB I-es klubokban játszott (Budapesti Honvéd, Szondi SE, Szolnoki Olajbányász). 1982 és 1988 között a ceglédi Közgép NB I/B csapatának játékosa és 1998-1990 között utánpótlás edzője is, majd 1998-ig Szolnokon utánpótlásedző és az NB I-es csapat vezetőedzője. 1992-ben az országos Testnevelési és Sporthivatal Kiváló utánpótlásnevelő edző díjjal tüntette ki. 1995-ben szerzett diplomát a Testnevelési Egyetemen. 1998-2003 között ismét vezetőedzője a ceglédi NB I-es csapatnak. 2002-ben munkáját Pest megye legjobb edzője díjjal ismerték el. 2003-2013 között különböző NB I-es csapatok vezetőedzője volt. 2007-ben az utánpótlás-nevelési stratégiát szolgáló Héraklész program keretében a legjobb férfi edző díjjal tüntették ki. Számtalan válogatott játékos került ki a kezei alól. 2013-2014-ben testnevelő tanárként dolgozott a Kossuth Lajos Gimnáziumban, valamint a Bem József Szakközép- és Szakiskolában, ahol jelenleg is testnevelő tanárként dolgozik. 2014 és 2019 között Cegléden és Vecsésen is irányította az NB I-es és NB I/B-s csapatot. 2019-től a Ceglédi KKSE (NB I, NB I/B) vezetőedzője.

Cegléd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Nagy Károlynak a sportéletben nyújtott kiemelkedő munkássága elismeréseként ítélte oda 2023-ban a "Cegléd Város Sportjáért" szakmai kitüntetést.

2022. évi díjazottak

Abuczky Csaba az Ashihara Karate Sportegyesület vezetőedzője

1989-ben kezdett a küzdősportokkal foglalkozni, akkoriban judo és jitsu edzésekre járt.

1992-től kezdett ejtőernyőzni, amit mind a mai napig folytat. Mint a Magyar Honvédség I. osztályú ejtőernyős katonája, Shihan Furkó Kálmán katonájaként sajátította el a Kyokushin karate, ezen belül a katonai közelharc elemeit.

1995-ben megismerkedett Shihan Hartyányi Attilával, a Magyar Ashihara Karate meghonosítójával. Edzésekre járt hozzá, aki befogadta, tanította és tanítja a mai napig is. Az Ő általa kijelölt utat járja Csaba.

Az Ashihara karate abban különbözik a Kyokushin karate küzdőrendszerétől, hogy magában foglalja a földre viteli és dobástechnikákat, valamint a küzdelem közbeni fogásokat, és az abból való támadó technikák kivitelezéseit, rengeteg térd- és könyöktechnikát használ. Küzdőrendszere a knock-down és a full-contakt

1995. szeptemberében megalapították senpai Gór-Nagy György barátjával, edzőtársával a Ceglédi Ashihara Karate Sportegyesületet, ahol aktív versenyző és edző lett.

Csaba országos és nemzetközi versenyzői eredményei kiemelkedőek, néhány közülük:

  • Kempo Nyílt Országos Bajnokság 1. hely,
  • wing tsun kungfu full contact verseny Jugoszlávia 1. hely,
  • Magyar Karate Szövetség Knock-Down Össz. Magyar Bajnoksága 2 x 3. hely,
  • Sabaki Chellenge Spirit Ashihara Karate Világbajnokságokon több súlycsoportban indulva: 2 x 3. hely.

Ő volt az első, aki tanítványként Világbajnokságon dobogóra állhatott. Ashihara Trophy Belgrade Európa Bajnokság 3. hely.

2012-től sikeres vizsgák követték egymást: 2. Dan fokozatra, 3. Dan fokozatra és így tovább.

2018-tól a Sportegyesületek Országos Szövetségének tagja lett. Ugyanebben az évben megkapta a Beste Coach KODO CUP, a legjobb edzői címet egy Holland Nemzetközi versenyen. 2018. novemberében Hanshi Dave Jonkerstől (Ashihara Nemzetközi Szervezet) nagyköveti ajánlólevelet kapott a Magyar szervezet számára.

Időközben sérülések nehezítették sportpályafutását, minek következtében abbahagyta az aktív versenyzést.

Pályája során jelenleg is részt vesz és irányítja a fiatalok edzéseit. Vezetőedzőként szervezi munkájukat, amely egyre kiemelkedőbb eredményekben testesül meg.

A XVI. Ceglédi Sportgálától kezdve évenként nyerte el a különdíjat, melyet a sportért tett munkásságáért és az elért eredményekért kapott meg a város polgármesterétől és a sportvezetésétől.

2022-ben a Holland Nemzetközi edzőtáborban 5. dan fokozatra léptette elő a karate sportért tett munkássága elismeréséül az A.I.K.O vezetője Hanshi Dave Jonkers

A Ceglédi Ashihara Karate Sportegyesület megkapta a „2021. AZ ÉV SPORTEGYESÜLETE” címet, melynek versenyzői 10 év alatt több mint 800 érmet, kupát nyertek.

Edzői munkássága világversenyekre juttatta el tanítványait, akik világbajnoki, magyar bajnoki, diákolimpia-bajnoki címet, és számos nemzetközi versenyt nyertek. Legbüszkébb - mint apa és edző – lánya, Zoé eredményeire, aki kétszeres Világbajnok.

Az edzői tevékenysége mellett versenyek rendezése is fűződik Csaba nevéhez. Negyedik alkalommal, tavaly szervezte meg az I. A.I.K.O ASHIHARA karate edzőtábort városunkban, és sor került az I. CEGLÉDI RONIN KUPA Kihívásos Ashihara Karate Verseny megszervezésére is.

A 2021/2022. tanévtől a ceglédi általános iskolák negyedik évfolyamos diákjai számára az Ashihara karate mozgásanyagát ismerteti meg a testnevelési órákon.

Folyamatosan népszerűsíti a karatét, bemutatókat tart. Részt vesz az Európai Sporthéten, Sportágválasztókon, Sportolók éjszakáján, Városi, iskolai és civil rendezvényeken.

Közel 30 éve – család és munka mellett – fáradhatatlanul tanítja a gyermekeket és felnőtteket a harcművészetek gyakorlására, szeretetére.

Cegléd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Abuczky Csabának a sportéletben nyújtott kiemelkedő munkássága elismeréseként ítélte oda 2022-ben a "Cegléd Város Sportjáért" szakmai kitüntetést.

Ványi Zsolt a CVSE Labdarúgó Szakosztálya vezetője

Ványi Zsolt már gyerekkora óta kötődik a sporthoz, cselgánccsal kezdte, de a labdarúgás mellett tette le a voksát, azonban pályafutása sorozatos komoly sérülések miatt már 20 éves kora előtt véget ért.

Tanulmányait a sport irányába vette, bár aktív pályafutása nem tartott sokáig, nem akart eltávolodni a sportélettől. A Testnevelési Egyetemen sportszervezői diplomát szerzett, valamint a labdarúgó edzői minősítéseket is egyre, másra gyűjtötte.

1994 óta a Ceglédi VSE labdarúgó szakosztályánál edzői pozíciót tölt be, vagy az utánpótlásban, vagy a felnőtt csapatnál. Az elmúlt lassan 30 évben több utánpótlás bajnoki arany, ezüst és bronzérem is fűződik az ő és csapatai nevéhez, de a felnőtt csapatnál is ért el sikereket. A városban többször is nevezték "megmentőnek" miután sok esetben kapott megbízást a felnőtt csapat élén, amikor azok nehéz helyzetbe kerültek a bajnokságban. Legjobb eredménye a felnőttek között ez idáig az NB II-es bajnokságban megszerzett 4. helyezés. De az érmek és helyezések mellett ugyanennyire fontos, vagy talán fontosabb, hogy kezei alól több ceglédi játékos került az utánpótlás válogatottakba, vagy valamelyik nagy akadémiára.

Edzői karrierje során már átvehette a Pest megye Labdarúgásáért díjat, valamint a Magyar Labdarúgó Szövetség Pest Megyei Igazgatóságától és Cegléd Város Önkormányzatától egyaránt az Év edzője elismerést is.

Zsolt azonban nemcsak a labdarúgáson keresztül maradt közel a sportélethez. Már 22 évesen a Ceglédi Sportcsarnok Kft. alkalmazásában állt sportszervezőként, lassan 20 éve, 2004-óta pedig ügyvezető igazgatója a sportcsarnokot és más sportlétesítményeket üzemeltető önkormányzati cégnek.

Egy időben a Sportcsarnok Kft. mellett a megújult CVSE Sportuszodát is vezethette, ez idő alatt látogatott többek között az olimpiai bajnok amerikai és ausztrál női vízilabda válogatott is Ceglédre, ahol a magyar női válogatottal mérkőztek meg.

Zsolt több "első" rendezvényt tudhat magáénak, ő szervezte meg Cegléden az első babaruha börzét, vagy az első nagy Box Gálát, Szellő Imre szereplésével. Sok más színvonalas rendezvényt, koncertet szervezett be a Sportcsarnokba. Városunkban ötletgazdája és a Sportcsarnokon keresztül 12 éve üzemeltetője a nagy népszerűségnek örvendő ceglédi jégpályának.

Az élsport mellett a szabadidősportban is gyakran vállalt feladatot az évek során: tagja volt a Nyársapáti Kerékpáros találkozók, valamint a ceglédi városi sportnapok szervező csapatának, hosszú évek óta pedig a Ceglédi Sportgála szervezőbizottságának is.

Nem csak a sportesemények megszervezésében jeleskedett. Három komoly beruházás lebonyolításában volt komoly szerepe: ilyen a Városi Sportuszoda, a Malomtó széli Sporttelep és a Gál József Sportcsarnok megújulása is.

50 éves kora ellenére közel 30 éve dolgozik a sportban, komoly eredményeket elérve, melyeket a szakma több alkalommal is elismert.

A Sportlétesítmények Magyarországi Szövetsége 2018-ban Takács Tamás Emlékdíjjal jutalmazta. Ennek a szövetségnek Zsolt már elnökségi tagja.

Ványi Zsoltra még sok komoly feladat vár a megújuló sportcsarnok üzemeltetését illetően, és a labdarúgás területén is, ahol ismét az utánpótlásban dolgozik fáradhatatlanul.

Cegléd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Ványi Zsoltnak, a testnevelési és sportélet fejlesztése érdekében a sportéletben nyújtott kiemelkedő teljesítményért, a városi sportlétesítmények fenntartásában és fejlesztésében kimagasló szakmai tevékenység elismeréseként ítélte oda 2022-ben a "Cegléd Város Sportjáért" szakmai kitüntetést.

2021. évi díjazottak

Horváth József a CVSE elnöke

Huszonnégy éve tölti be városunk legnagyobb sportegyesületének a Ceglédi Vasutas Sportegyesületnek elnöki tisztségét. Elnöksége alatt az egyesület sportolói, szakosztályai komoly hazai és nemzetközi sikereket értek el. Az elmúlt huszonnégy év azonban nem csak a sportsikerekről, hanem a gazdasági sikerekről is szólt. Irányítása alatt újjáépült a Városi Sportuszoda és a Malomtó széli Sporttelep lelátó épülete is.

Az egyesület jelenleg 13 szakosztályt foglal magában, ahol közel nyolcszázan sportolnak.

Sportolóik több sportágban is jelentős hazai és nemzetközi eredményt értek el. Olimpiai, világbajnoki és Európa-bajnoki érmek és címek köthetők az egyesület nevéhez. Országos viszonylatban a legkiemeltebb sportegyesületek közé emelkedett a Ceglédi VSE az elmúlt több, mint két évtized alatt. A CVSE évről-évre hazánk 20 legeredményesebb sportegyesülete között végez, ezen belül a 10 legsikeresebb vidéki sportegyesület között.

Az egyesület gazdasági helyzete stabil, és élve a TAO támogatások, Kormányzati támogatások adta lehetőségekkel, együttműködve Cegléd Város Önkormányzatával, Horváth József eddigi munkássága alatt jelentős változásokon ment át városunk sportlétesítmény helyzete is.

Teljesen újjáépült a városi uszoda, amely mellé néhány évvel ezelőtt panzió is kialakításra került. A régi salakos pályák helyét minőségi füves és műfüves labdarúgó pályák vették át a Malomtó szélen, és új lelátó építmény emelkedik a nyolcvan éves előd helyén. A tartalék pályák mellett egy kis lelátó is felépült, és van már Judo és Birkózó csarnok is.

A CVSE beruházásainál egyre inkább fontos szerepet töltött be a környezettudatosság és a minél gazdaságosabb és minőségibb működés: a Malomtó széli sporttelepre komoly géppark létesült, mely segíti a Ceglédi Sportcsarnok Kft. tevékenységét a pályák karbantartása és a minél hosszabb élettartam elérése érdekében. A centerpálya - a labdarúgó szövetség előírásainak megfelelően - fűthető, a lelátó épület és a birkózó csarnok energia ellátása termálvízzel.

Cegléd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a sportvezetői pályafutása során elért sportsikerekért, a sportlétesítmények megvalósításában nyújtott közreműködéséért, Cegléd sportéletétben nyújtott kiemelkedő munkássága elismeréseként Horváth Józsefnek ítélte oda 2021-ben a "Cegléd Város Sportjáért" szakmai kitüntetést.

2020. évi díjazottak

Randos Gabriella

Cegléden született 1968-ban. Általános iskolai tanulmányait a mai Szent Kereszt Katolikus Iskola (Mészáros Lőrinc Ált. Isk. volt) testnevelés tagozatán végezte el, majd a Kossuth Lajos Gimnázium szintén testnevelés tagozatos osztályában érettségizett. A Testnevelési Főiskolán torna edzői diplomát szerzett.

7 éves korában kezdett szertornázni a Ceglédi Vasutas Sportegyesületnél, aminek azóta is, azaz 44 éve a tagja. Edzője Váradi László volt.

Szertornában többszörös országos bajnok és az Olimpiai Reménységek verseny 1. helyezettje volt. A torna után a sportakrobatika lett fő irányvonal, ahol szintén többszörös országos bajnok, nemzetközi versenyek győztese volt. A magyar válogatott színeiben, egyéniben és társával, Laki Zsuzsával duóban 22x lépett színpadra és ebből 14 alkalommal, éremmel tértek haza.

1998-ban megalapította Cegléden a Fit Kid szakosztályt, aminek azóta is a vezetője. Versenyzői sokszoros magyar bajnokok, Európa Bajnokságokról 16 aranyérem mellett több dobogós helyezést is elhoztak. Fit Kid és Showtánc Világbajnokságon 3x végeztek az első helyen és 3x az ezüstérem is hozzájuk került. Kiemelkedő versenyzői közül csak néhány név: Móricz Alexandra, Gál Anett, Bóbis Vivien, Telek Patrícia, Kóródi Kitti, Klemenc Petra, Czigony Claudia, Kovács Barbara.

Jelenleg 8 versenyzője a válogatott keret tagja. Ők Bartus Emese, Bíró Lola, Csiszár Evelin, Hartyáni Fanni, Kovács Barbara, Lipák Réka, Pap Veronika, Szepes Réka.

A szakosztály a városi sportrendezvények rendszeres résztvevője és segítője, de szívesen segítenek, együttműködnek az egyesület más szakosztályaival is.

Randos Gabriella a Magyar Fit Kid Szövetség szakmai igazgatója és I. osztályú nemzetközi pontozó bírója.

Kiemelkedő sportteljesítményéért, országos és nemzetközi eredményt elért ceglédi sportolók felkészítésében közreműködő sportszakember elismeréseként ítélte oda Randos Gabriellának Cegléd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a "Cegléd Város Sportjáért" szakmai kitüntetést.

Jezerniczky Attila

Fiatalon elkötelezte magát a sport iránt. Sokoldalúságát, elméleti- és gyakorlati tudását, több mint negyven éve kamatoztatja, döntően Cegléd iskolai, szabadidő- és versenysportja javára.

1974 óta él Cegléden. Azóta a város sportéletének tevékeny résztvevője. Társadalmi munkásként az 1300 fős KÖZGÉP sportéletének és a város szabadidősportjának szervezésével foglalkozott. 1983-ban a Városi Tornacsarnokban szervezési csoportvezetőként kezdett dolgozni, majd ezt követően 1991-93 között a Ceglédi Polgármesteri Hivatal sportügyekért felelős főelőadója lett.

Az utána következő évek a kihívások és magasabb szintű megbízatások és vállalt feladatok jegyében teltek el. Létrehozta a "Jezer Sport és Kereskedelmi Kft-t", mely a saját lábon állás követelményeinek időszakát jelentették. Egyidejűleg a Felső-Tiszai Turisztikai Egyesület elnökségében is tevékenyen részt vett. Több ezer ceglédivel ismertette meg a vízitúrázás szépségeit.

2002-től a Pest Megyei Szabadidő Sportszövetség ügyvezető elnöke, majd 2008-2011 között több megyei sportszövetség ügyvezetője. Feladata volt számtalan megyei és országos sport- és kulturális rendezvény szervezése, országos sportpályázatok elbírálása és a szövetség operatív irányítása.

Mindezek kivételes szakmai kapcsolatok és ismeretek elsajátítását tették számára lehetővé. Értékrendjét dicséri, hogy Ceglédet soha nem hagyta sem el, sem cserbe. Segítette a hatásköri feladatain túl is a város sportjának fejlődését.

Jezernicky Attila 2015 és 2019 között Cegléd Város Önkormányzatának sport koordinátora volt. Munkájáért több komoly elismerést is kapott, ezek közül kiemelkedik a 2009-ben neki adományozott Magyar Sportért Díj II. fokozata, melyet a Magyar Sport Napján vehetett át.

Cegléd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Jezerniczky Attilának a testnevelési és sportélet fejlesztése érdekében, a városi sportéletben huzamos időn át kifejtett eredményes szervezői munkássága elismeréseként ítélte oda a "Cegléd Város Sportjáért" szakmai kitüntetést.

2019. évi díjazottak

Bogádi Csaba testnevelés szakos tanár

Bogádi Csaba a Török János Mezőgazdasági és Egészségügyi Szakgimnázium és Szakközépiskola testnevelés szakos tanára.

Berettyóújfalun született, és szülővárosában végezte általános és középiskolai tanulmányait.

Felvételt nyert a Pénzügyi Számviteli Főiskolára, Budapestre, de szíve vágya az volt, hogy testnevelő legyen. Középiskolás korában kosárlabdázott, asztaliteniszezett, ebben a sportágban megyei első helyezett volt.

Otthagyta hát a pénzügyet, egy évig készült a pályamódosításra, majd felvételt nyert a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolára, földrajz-testnevelés szakra. 1984-ben végzett a főiskolán, ahol megszerezte a kosárlabda, tenisz edzői oklevelet is. 2002-ben pedig a Pécsi Tudományegyetemen végzett.

A főiskola után egy évet Hódmezővásárhelyen dolgozott, mint kollégiumi nevelő. Feleségével, Velkey Katalinnal 1985-ben Nyársapátra, később Ceglédre költöztek.

Öt gyermekük született, mindannyian sportolók: Katinka válogatott és NB I-es kosárlabdázó volt, Csabi vízilabdázott, Gitta versenyszerűen úszott, Imre NB I-es asztaliteniszező, országos csapatbajnok, Botond is különféle sportágakban járatos.

Nyársapáton 1985-1989-ig tanított, majd lehetősége nyílt Cegléden a Török János Mezőgazdasági Szakközépiskolában, hogy testnevelést tanítson.

Már Nyársapáton aktívan részt vett a megyei sportéletben vitte a gyerekeket különböző sportrendezvényekre, versenyekre. Cegléden - folytatva a Papp házaspár munkáját - kosárlabdát kezdett tanítani az iskolában. Megyei középiskolai versenyeken mindig dobogós helyezést ért el csapataival. Az iskolán belül több házi versenyt honosított meg, rendszeresen szervezte a városi középiskolás kosárlabda bajnokságot. 1991-ben az MDF felkérésére a nagycsaládosok gyermekeinek úszást tanított. Az eltelt 27 évben kezei alatt gyermekek százai szerették meg a vizet és az úszást.

1992-től bekapcsolódott a város tenisz életébe, a CVSE teniszklubban 1 évig szakosztály elnök volt, ahol hozzálátott az utánpótlás neveléshez. Több évig tagja volt az NB III‑ban szereplő csapatnak, sérülése miatt azonban a versenyszerű játékot abba kellett hagynia.

1995-ben létrehozta a BOCS Kosársulit, ahol már közel 1000 gyermek fordult meg az edzésein. Közülük a legtehetségesebbek más csapatokban korosztályos bajnoki címet szereztek, válogatottak lettek és felsőbb szinten folytatták e szép sportágat.

Ars poétikája, a gyerekek sportszeretetének kialakítása és egészséges életmódra nevelése a szabadidő aktív, értelmes eltöltése.

A teniszt sem felejtette el, 2000-től a saját iskolájában, nyáron a gimnáziumban oktatja a kicsiket és nagyokat. Időközben már sok felnőtt korú tanítványa is van úszásban és teniszben egyaránt. Nyolc évestől a hatvan évesig járnak hozzá sportolni. Napjainkban is aktív, lelkes a sport irányában.

Cegléd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Bogádi Csabának a sportéletben nyújtott kiemelkedő munkássága elismeréseként ítélte oda 2019-ben a "Cegléd Város Sportjáért" szakmai kitüntetést.

2018. évi díjazottak

Váradi László Lajos testnevelő tanár, edző, szakértő, szaktanácsadó

Váradi László Lajos szülővárosában, Kiskunhalason ismerkedett meg a tornával.

Kiemelkedő eredményeket ért el már középiskolás korában. Magyar bajnokságokon egyéni és csapat eredményeket, megyei, területi bajnoki címeket, felnőtt II. osztályban országos vidék, magyar bajnoki címet szerzett csapatban. Akrobatikus tornában sokszoros magyar bajnok négyesben és párosban. Nemzetközi versenyt is nyert a válogatott tagjaként. Első osztályú minősítése volt évekig akrobatikában.

Budapesten torna-edzői oklevelet, majd a Nyíregyházi Főiskolán testnevelés-orosz szakon diplomát szerzett. 1978-ban Ceglédre, a nagy múltú tornával rendelkező városba került.

Dolgozott tornaedzőként, utánpótlás edzőként, vezetőedzőként, akrobatika tanárként, testnevelőként.

Főállású edzőként dolgozott a CVSE-nél, majd önálló klubot alapított és az abonyi Kinizsi Pál Gimnázium tanára lett. 1993-ban megírta A ceglédi sport akrobatika történetét.

2002 óta a Ceglédi SZC Közgazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma testnevelő tanára és a Patkós Irma Művészeti Szakközépiskola akrobatika oktatója.

Folyamatosan bővítette szaktudását. A Pécsi Egyetemen szerzett testnevelő tanári diplomát követően közoktatás-vezető és pedagógus szakvizsgát tett. 2014-ben szaktanácsadó mesterpedagógus lett.

A Pest Megyei Torna Szövetség elnökeként, a Magyarországi Tornaegyletek Szövetség Sport akrobatika Szakág alelnökeként Nemzetközi Sport akrobatika Szövetség Bírói Bizottságának tagjaként aktívan hozzájárult a sportág fejlődéséhez.

Abonyban, és Cegléden több mint harminc nemzetközi versenyt rendezett, melyre mind az öt földrészről ellátogattak akrobaták (USA, Kazahsztán és Dél-Afrika akrobatái fogadták el meghívását). Magyarországon több klub is működött, de nagy nemzetközi versenyeket nem tudtak szervezni. Hogy Váradi Lászlónak sikerült, az a nemzetközi életben betöltött szerepének és kapcsolatainak is betudható, hiszen a mai napig a Pest Megyei Torna Szövetség elnöke.

Edzői munkássága kiemelkedő versenyzői eredményeket hozott. Világversenyekre juttatta el tanítványait, akik száznál több magyar bajnoki címet és számtalan nemzetközi versenyt nyertek akrobatikus tornában. Néhány név (a teljesség igénye nélkül) közülük: Sajgál Ágnes, Randos Gabriella, Halmi Katalin, Kiss Tamás, Stadler Zsolt és nem utolsó sorban Váradi Marianna, aki sport akrobatika válogatott keret tagjaként és magyar bajnokként több mint húsz éve felesége Lászlónak.

Testnevelőként rendszeresen részt vesz középiskolás tanítványaival a városi sportrendezvényeken, ahol kiváló eredményeket érnek el. A tanár úr ebben az évben nyugdíjba megy, elbúcsúzik iskolájától a KÖZGÁZ-tól.

Váradi tanár úr pályafutása során "Kiváló Nevelő Edző", "Pest Megye Sportjáért" és "Magyar Sportért" kitüntetésekben részesült.

Cegléd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete Váradi Lászlónak a sportéletben nyújtott kiemelkedő munkássága elismeréseként, egy példaértékű életpálya tiszteletére ítélte oda 2018-ban a "Cegléd Város Sportjáért" szakmai kitüntetést.

Jó egészséget, lelkesen aktív, sportos időtöltést kívánunk önnek a nyugdíjas évekre!

2017. évi díjazottak

  • Bíró Norbert - okleveles szakedző
  • Zakar László Zsolt - asztalitenisz szakosztály társadalmi elnöke

2016. évi díjazottak

  • néhai id. Imregi Ferenc
  • Tóth Tiborné - testnevelő tanár, kézilabda edző

2015. évi díjazottak

  • Czigony Tamás - CVSE Birkózó Szakosztályvezető
  • Bíró Tamás - szakedző, mesteredző

2014. évi díjazottak

  • Fenyődi Miklós - nyugdíjas testnevelő tanár
  • Pákozdi Benő - válogatott magyar bajnok ökölvívó

2013. évi díjazottak

2013-ban a kitüntetést nem adták ki a 2012 évi olimpia miatt.

2012. évi díjazottak

  • Czigány Dóra - olimpiai díjas negyedik helyezett válogatott női vízilabdázó
  • Harczi Zsolt - magyar ffi asztalitenisz válogatott szövetségi kapitánya
  • Kovács István - ökölvívó edző
  • Papp Ferenc - Lőrincz Tamás utánpótlás birkozó edzője

2011. évi díjazottak

Ócsai Attila - kézilabda játékvezető, a több évtizedes játékvezetői tevékenységéért

2010. évi díjazottak

  • Nyíri Ferenc - teke edző
  • Pintér István - labdarúgó edző

2009. évi díjazottak

  • Czigány Károly - vízilabda edző
  • Ócsai Károly - a Sporttörténeti Alapítvány kuratóriumi tagja

2008. évi díjazottak

  • Pálinkás László - tanár, paralimpiai bajnok úszó, a sportot népszerűsítő munkájáért.
  • Pásztor István - ny. sportügyintéző, a város sportéletében végzett több évtizedes munkájáért.

2007. évi díjazottak

  • Farkas Albert - volt asztalitenisz játékos, a város sportéletében kifejtett tevékenységéért.
  • Ungureán László - volt asztalitenisz játékos, az asztalitenisz és kézilabda szakvezetői, sporttudósítói munkájáért tevékenységéért.

2006. évi díjazottak

Péter Aladár - volt asztalitenisz játékos, jelenleg edző

2005. évi díjazottak

  • G. Bíró Albert - volt asztalitenisz játékos, jelenleg edző
  • Paál Attila - volt vizilabdajátékos és edző

2004. évi díjazottak

  • Lengyel Magda
    A ceglédi kézilabda játékosa, edzője és vezetőjeként a sportág térhódításában szerzett elévülhetetlen érdemeiért.
  • Bíró Sándor
    Tevékenységének köszönhetően a judo sportág fellegvára épült ki városunkban.

2003. évi díjazottak

  • Elekes József
    Évtizedeken át dolgozott Cegléd labdarúgó utánpótlásának edzőjeként.
    Türelmes, hozzáértő munkájának gyümölcseként számtalan eredményes sportolót nevelt városunknak, országunknak.
  • Kovács Nándor
    Atlétika sportágunk megteremtője, szervezője, tekintélyes edzője.
    Munkássága eredményeként több országos, megyei bajnok, országos hírű versenyző nevelődött a keze alatt.

2002. évi díjazottak

  • Magyar László
    Cegléd város sportéletében kifejtett több évtizedes szervező, vezető tevékenységéért.
  • Csendes György
    A ceglédi kézilabda sport szervezésében, fejlesztésében kifejtett kiemelkedő munkájáért, továbbá a szabadidős sportban hosszú éveken át mutatott aktív szerepéért.

2001. évi díjazottak

  • Beck Mihály
    Az úszó- és a vizilabda sport területén végzett kiemelkedő tevékenységéért
  • Kiss Péter
    A ceglédi labdarúgásért végzett kiemelkedő tevékenységéért